Loading Events

ABCD mudel (Asset Based Community Development) on ressursipõhine lähenemine kogukondade arendamisel, kus eelkõige põhinetakse kogukonnas olemasoleval, kus kogukonna arenguprotsessi juhib kogukond ise, tehes seda läbi suhete ja kaasatuse.

Koolitusgrupp on komplekteeritud! Meie treeningud on suunatud hõlbustajatele, kes asuvad veebruarist 2024 tööle seitsme kogukonnaga, et mudelit testida ja kohandada see Eesti kogukondadele sobivaks.

Millal ja kus?

Kavas on 3 praktilist koosõppimise päeva: 10. oktoobril Tartus, 2. novembril Tallinnas ja 11-12. jaanuaril Pärnus.

Treeningu sisu

  • Esimene treeningpäev: Arutleme kogukonna tähenduse üle ning teeme sissejuhatuse ressursipõhise lähenemise (ABCD) mudeli olemusest. Harjutame kogukonna avastamisega seotud tööriistu.
  • Teine treeningpäev: Teemaks kogukonna ressursside ühendamine ja koos tegutsemine. Rõhuasetus on praktilistel harjutustel. Ühtlasi lepitakse kokku kogukonna valiku kriteeriumid, kellega 2024. aasta veebruarist testima hakkame.
  • Kolmas treeningpäev: Teemaks mina kui hõlbustaja, kuidas parimal moel saan kogukonda toetada, hõlbustaja roll. Arutleme ühiselt läbi testimisprotsessi, teeme kokkulepped edasiseks koostööks jne.

Treenerid: Merle Linno (Tartu Ülikooli Kogukonna arendamise ja sotsiaalse heaolu õppekava programmijuht) ja Kadi Kass (Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi kogukonnatöö nooremteadur)

Lisainfo: Eha Paas, Eesti rahvaülikoolide Liidu projektijuht
5170214, ehapaas@gmail.com

Hõlbustajate treeningud on osa Siseministeeriumi strateegilise partnerluse raames läbi viidavast „Kogukonnakeskse lähenemisviisi rakendamine 2023–2026“ tegevusplaanist, mille on välja töötanud ja viivad ellu MTÜ Rahvaülikoolide Liit ja MTÜ Maakondlikud Arenduskeskused koostöös Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi, SA Eesti Koostöö Kogu ja OÜ Toimevõimendiga.

Go to Top